איך לבחור את המנעולן הטוב ביותר?

הזמנה של מנעולן תמיד מגיעה בזמנים הכי לא נוחים, כשאתם ממהרים, כשאתם בלחץ – דווקא אז ימצא הזמן למפתח להיתקע, להישבר או סתם ללכת לאיבוד. כדאי שתמיד יהיה לכם מספר זמין של מנעולן מקצועי, שיכול לבצע פריצה או החלפת מנעולים. אך איך תדעו באיזה מנעולן לבחור?

6 טיפים לבחירת מנעולן

ודאו שיש לו רישיון משטרתי – אל תבצעו לעולם החלפת מנעולים בעזרת אדם ללא רישיון, זהו פתח לסיכונים גדולים מאד. מנעולן חייב לעבור קורס מנעולנות, לקבל תעודה ורישיון מטעם המשטרה, אשר מתירים לו לעסוק בתחום ללא חשש של עבירה על החוק.

בררו מהי הזמינות שלומנעולן צריך להיות זמין תמיד, בכל שעות היממה, ובכל ימות השבוע. הוא גם צריך להיות מסוגל להגיע אליכם תוך זמן קצר, לא יותר מחצי שעה, על מנת שלא תיתקעו ללא מנעול או ללא אפשרות להיכנס הביתה, למשך זמן רב.

חפשו המלצות על המקצועיות שלו – קשה לבדוק מקצועיות ללא המלצות. נסו לבדוק אצל מישהו שכבר ביצע החלפת מנעולים או פעולה דומה אצל המנעולן, ולשמוע המלצות. חשוב לבחור במנעולן מקצועי, שיבצע את העבודות על הצד הטוב ביותר.

בחרו במנעולן עם ותק – אף שאין זה כלל ברזל של ממש, כדאי לדעת כי ככל שהוותק של המנעולן גבוה יותר, כך הניסיון והמיומנות שלו גבוהים יותר, מה שאומר שהחלפת מנעול, פריצת מנעול, תיקונים שונים, שכפול מפתחות מורכבים וכדומה – כולם ייעשו אצלו בצורה מהירה יותר ומקצועית יותר.

ודאו שמדובר באדם אמין – לא תמיד הרישיון המשטרתי מספיק כדי להעיד שאתם עובדים עם אדם אמין. טיפ לזיהוי אמינות: כשאתם קוראים למנעולן לפריצה, שימו לב שהוא מוודא מולכם, האם אתם אכן הבעלים של הדירה או הרכב הנפרצים. זהו הסימן לאמינות מלאה.

ודאו שהוא מכיר היטב את כל סוגי המנעוליםמנעולן מקצועי צריך להכיר את כל סוגי המנעולים על מנת לבצע החלפת מנעולים, גם את הנדירים, המורכבים וכדומה, כמו מנעולי כספות, מנעולי הצתה של רכבים, שלטי רכבים וכדומה. ודאו שאכן מדוב במנעולן מומחה.